Złamanie nogi – jak przyspieszyć regenerację kości?

Złamania są bardzo bolesnymi przeżyciami dla każdego. Często jest to bardzo nieprzyjemne przeżycie, kontuzja, wskutek czego doprowadzamy do przeciążenia kości, a w efekcie do jej złamania. Kiedy już do tego doprowadzimy, musimy liczyć się z wieloma tygodniami przerwy, a czasem nawet i w późniejszej fazie z rehabilitacją. Jedno jest pewne, złamania w żadnym stopniu nie są przyjemne, dla nikogo.

Exogen – szybsze leczenie złamań

Często złamania kości, tym bardziej, jeżeli są to bardziej skomplikowane złamania, wiążą się z abstynencją, praktycznie w każdej płaszczyźnie naszego życia. Jest jednak rozwiązanie, które może nam ułatwić w wiele kwestii. Jeżeli chcemy przyśpieszyć regenerację złamania, to warto zdecydować się na urządzenie, jakim jest exogen. Zapewne właśnie zastanawiasz się, co to tak właściwie jest? Exogen jest to elektroniczne urządzenie, które wysyła impulsy ultradźwiękowe, przyśpieszające regenerację kości. Exogen to elektroniczne urządzenie, które przykładamy w miejsce złamania kości. My tego nie odczuwamy, absolutnie nie sprawia nam to bólu, a impulsy ultradźwiękowe, które wydobywają się z urządzenia, bardzo dobrze wpływają na proces regeneracyjny kości. Już tylko dwadzieścia minut dziennie wystarcza do tego, aby zwiększyć prędkość regeneracji kości. W praktyce urządzenie to przyspiesza czas zrastania się złamanych kości niemal o 40 procent.

Exogen jak działa?

Te elektroniczne urządzenie, jakim jest exogen, przykładamy na skórze w miejsce ewentualnego złamania i ustawiamy program, który aktualnie nas zainteresuje. Po włączeniu urządzenia zostaną wyemitowane z niego impulsy ultradźwiękowe, o bardzo niskim natężeniu, które pobudzą do lepszego działania tkanki kostnej, co w konsekwencji spowoduje szybszą regenerację złamania. Jest to doskonały przykład na to, że nowinki technologiczne są w stanie pozytywnie wpłynąć na nasz organizm i nasze zdrowie. Exogen jest to bardzo dobre rozwiązanie, którego absolutnie nie warto się bać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.