Być może spotkałeś się kiedyś z koniecznością noszenia opatrunku gipsowego. Gips medyczny stosowany jest bardzo często przy złamaniach. Jest to sztywne unieruchomienie danej części ciała, które pomaga w procesie regeneracji i zrastania się kości. Takie unieruchomienie w postaci gipsu znane jest od bardzo wielu lat. Dziś jednak gips medyczny inaczej prezentuje się niż ten, którego znaliśmy parę lat temu, a mowa tutaj rzecz jasna o gipsie lekkim.
Lekki gips
Bez dwóch zdań w wielu kwestiach lekki gips to rozwiązanie idealne. Jego zastosowanie niesie więcej zalet, aniżeli wad. Minus jest jednak taki, że do jego założenia jesteśmy zmuszeni dokonać odpowiedniej opłaty. Gips lekki to doskonała inicjatywa do gipsu tradycyjnego. Częściej dziś spotykamy się właśnie z takim rozwiązaniem, ponieważ jest ono naprawdę bardzo wygodne. Tradycyjny gips jest bardzo niewygodny, osiąga ogromne ciężary, co podczas całodziennego i całodniowego noszenia takiego gipsu może kosztować nas to mnóstwo wysiłku. Należy pamiętać, to że gips tradycyjny nie jest wodoodporny. Sprawia to, że po kontakcie z wodą, może zostać on poluźniony, a w ostateczności będziemy mogli go po prostu ściągnąć, co nie prezentuje się najlepiej w kontekście leczenia.
Gips lekki – zalety
Dziś coraz więcej osób wybiera gips lekki. Nie ma nic w tym dziwnego, ponieważ jego właściwości przemawiają na jego korzyść. Kiedy weźmiemy zestawienie jego i gipsu tradycyjnego, to właśnie gips lekki prezentuje się dużo lepiej. Gips lekki, jak sama nazwa może na to wskazywać, jest lekki. Nosząc taki gips, często nawet zapominamy o tym, że mamy go na ręce, co brzmi naprawdę fantastycznie. Atrakcyjnie prezentuje się to, że możemy taki gips używać podczas kąpieli, co oznacza to, że jest on naprawdę bardzo wytrzymały, a co za tym idzie, prawidłowo usztywnia daną część ciała. Ciekawym smaczkiem dla wielu osób, jest możliwość swobodnej personalizacji takiego gipsu, ponieważ jest on dostępny w różnych kolorach.