Zwichnięcie kostki

Mówi się czasem, że zwichnięcie kostki boli o wiele bardziej, aniżeli złamanie. Jak jest w rzeczywistości? Sprawa ta jest dość indywidualna, ponieważ każdy z nas ból odczuwa na przeróżne sposoby. Jedno jest pewne, zwichnięcie kostki nie należy do przyjemnych, a mimo wszystko zwichnięcie dotyka wielu osób. Tak naprawdę wystarczy chwila nieuwagi do tego, aby takiej kontuzji się nabawić.

Zwichnięcie kostki – co robić?

Idąc prostą drogą, jesteśmy w stanie nabawić się mniej lub bardziej poważnej kontuzji, a do tego tak naprawdę wystarczy nam chwila naszej nieuwagi. O ile zwichnięcie kostki okazuje się bardzo proste i szybkie do nabycia, o tyle samo leczenie jest naprawdę bardzo ciężkie. Ból podczas zwichnięcia kostki jest nie do opisania, a przy tym pojawia się ogromna opuchlizna, która tak naprawdę uniemożliwia nam jakiekolwiek poruszanie się. W takiej sytuacji jesteśmy tak naprawdę uziemieni i często jesteśmy zależni od innych. W pierwszej kolejności ważne jest to, aby taką kostkę unieruchomić. Nadmierne nadwyrężanie zwichniętej kostki tak naprawdę może spowodować jeszcze gorsze i poważniejsze skutki zwichnięcia. Nie warto do tego dopuścić. Dobrą opcją w tej sytuacji jest udanie się do lekarza specjalisty, który jest w stanie nam we wszystkim pomóc. Jednak prawda jest taka, że nawet lekarz dużo tutaj nami nie może pomóc. Podczas zwichnięcia bardzo dobrym rozwiązaniem okazują się zimne okłady, usztywnienie kostki i odpoczynek.

Czy trzeba udać się do lekarza?

W rzeczywistości dużo kontuzji kostki jest takich samych, przez co na pierwszy rzut oka nie jesteśmy w stanie określić, co się wydarzyło. Kiedy noga bardzo nam puchnie, do rozmiarów wręcz kuriozalnych, nie jesteśmy w stanie określić, co tak naprawdę się wydarzyło i nie wiemy, czy jest to złamanie kostki, jej zwichnięcie, czy nawet pęknięcie, ponieważ może być to wszystko. Dlatego najważniejsze są tutaj wnikliwe badania, które pomogą nam określić, co się stało, a także pomogą nam podjąć odpowiednie kroki do tego, aby naszą nogę wyleczyć.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.